Oscar 2021 adayları Covid-19 ile ilgili olağan dışı bir gelişme olmazsa Ocak 2021’de açıklanacak ve 93. Oscar Ödülleri 28 Şubat 2021’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Oscar aday tahminleri yeni gelişmelerle sık sık güncellenecektir. Bu kategoride 5 aday seçilmektedir.

Son Güncellenme Tarihi: 12 Haziran 2020
1) Delroy Lindo
Da 5 Bloods
Netflix
Hiç aday olmadı
+ Filmin öne çıkan ismi oldu. Ana kategoride yarışması halinde orada da şansı olabilir, fakat şu an burada yarışıp ödüle ulaşması daha yüksek ihtimal gibi geliyor.
2) Richard E. Grant
Everybody’s Talking About Jamie
Walt Disney
1 kez aday oldu
+ LGBT lobisinin kucaklamaya hazır olduğu filmde gösterişli bir role sahip. “Can You Ever Forgive Me?” kampanyasında topladığı sempati de işine yarayabilir.
3) Sacha Baron Cohen
The Trial of the Chicago 7
Paramount
Hiç aday olmadı
+ The Spy dizisiyle basit bir komedi oyuncusundan fazlası olduğunu hatırlatmıştı. Şimdi Akademi’de de karşılık bulabileceği bir filmde. Kariyeri için önemli bir adım olabilir.
4) Mark Rylance
The Trial of the Chicago 7
Paramount
1 Oscar kazandı, 1 kez aday oldu
+ Spielberg önderliğinde Bridge of Spies ile birlikte Broadway’den Hollywood’a geçiş yaptı. Dunkirk’te iyi performansına rağmen aday olamamıştı, ikinci adaylık bu kez gelebilir.
5) Tom Pelphrey
Mank
Netflix
Hiç aday olmadı
+ Mank beklentileri karşılayan bir film olursa pek çok sürpriz oyuncuyu iddialı olay olarak karşımıza çıkarabilir. 4 Oscar sahibi efsane yönetmen/senarist Joseph L. Mankiewicz rolü de bu sürprizlerden birinin anahtarı olabilir.
6) Bill Murray
On the Rocks
A24
1 kez aday oldu
+ Akademi radarına pek giremeyen usta oyunculardan. İlk adaylığını aldığı Sofia Coppola ile yıllar sonra bir arada. Fakat yönetmenin pek formda olmayışı unutulmamalı.
7) Neil Sandilands
News of the World
Universal
Hiç aday olmadı
+ Tom Hanks’in filmlerinde yardımcı oyuncularına kazandırdığı ödül ve adaylıklar ünlü. News of the World’deki sürpriz isim olabilir.
8) Steven Yeun
Minari
A24
Hiç aday olmadı
+ Burning ile epey övgü aldıktan sonra yine iddialı bir Kore filmiyle karşımıza çıktı. Akademi tarafından tanınacağı günler uzak değil gibi.
9) Eddie Redmayne
The Trial of the Chicago 7
Paramount
1 Oscar kazandı, 2 kez aday oldu
+ Biri ödüle dönüşen üst üste iki adaylık sonrası ödül sohbetlerinden uzaklaştı. Aaron Sorkin’in yeni filmi geri dönüş bileti olabilir.
10) Yahya Abdul-Mateen II
The Trial of the Chicago 7
Paramount
Hiç aday olmadı
+ Aaron Sorkin filminin pek çok yıldız adayından biri. Siyahilerle ilgili olaylardan nasiplenmesi muhtemel kişilerden.