~ En İyi Drama Dizisi ~

1) Game of Thrones
Televizyonun en büyük, en görkemli dizisi beşinci sezonuyla da harikaydı. Belki beşinci sezonun en iyi sezonu olmadığını iddia edebiliriz ama piyasadaki diğer yapımlarla Game of Thrones’un arasında ciddi bir uçurum olduğu bence inkar edilemez.
 
2) Boardwalk Empire
Terence Winter’ın Martin Scorsese destekli dizisi bu sezon final yaptı. Diziye olan genel ilgi nedense son sezonlarda çok düştü, oysa aksine dizi son sezonlarda daha da üst düzeye çıktı. Keşke değeri daha fazla bilinebilseydi.
3) Empire
Reyting anlamında son yıllardaki en çok izlenen Amerikan dizisi konumuna geçen Empire yılın en büyük sürprizlerinden oldu. Diziyi ilk başta sevemeyip terk etsem de gelen tepkiler sonrası geri dönerek dizinin büyüsüne kapıldım. Özellikle sunduğu müzik ziyafetiyle yılın en iyilerinden biriydi Empire.
4) Better Call Saul
Breaking Bad sonrası onun yerini tutacak ne bulabiliriz diye kara kara düşünürken karşımıza dizinin spin-offu olan Better Call Saul çıktı. Her ne kadar biraz yavaş tempoda başlasa da sezonun sonlarına doğru artan temposuyla kendini sevdirdi.
5) The Newsroom
The Newsroom’un öyle ciddi bir hayranı sayılmam ama altı bölümlük son sezonununda sahip olması gereken her şey vardı. Genel olarak televizyon açısından zayıf bir yıl geçirdiğimiz de düşünülürse ilk 5’e koymamak için bir nedenim yok.
6) Shameless
Komedi mi yoksa drama mı olduğu tartışılan dizilerden biri. Ben komedi sosunun fazlasıyla olduğunu kabul etmekle birlikte dizideki performanslara baktığımda dramanın baskın geldiğini düşünüyorum. Shameless önceki sezonlarının gerisinde bir sezon geçirdi aslında ama yerine koyabileceğim daha iyisi yok.

~ En İyi Komedi Dizisi ~

1) Modern Family
Yıllardır alınmadık ödül bırakmayan Modern Family için bir de “izleryazar Ödülü” eklemenin vakti geldi. Pek çok kişi artık diziden, özellikle de sürekli ödül almasından bıkmaya başlasa da ben hala ekranlardaki en iyi dizilerden birinin Modern Family olduğunu düşünüyorum. Yıllardır neredeyse her bölümüyle eğlendiren, güldüren ve bunu seviyesini düşürmeden yapan Modern Family varken ödülü başka bir diziye vermeye gönlüm el vermedi doğrusu.
 
2) Episodes
Friends’in yapımcılarından çıkma olan üstelik başrolünde Matt LeBlanc’ı bulunduran Episodes’un nasıl bu kadar az ilgi görebildiğine gerçekten şaşırıyorum. Dizi, kesinlikle çok komik ve ekranlardaki en komik dizilerden biri. Keşke daha fazla değer görse ve yıllarca yayınlanmaya devam etse.
3) The Big Bang Theory
Son yılların en büyük hiti olan The Big Bang Theory’nin sekizinci sezonu önceki sezonlara kıyasla geride kaldı. Fakat hala beni en çok eğlendiren, izlemekten en çok keyif aldığım dizilerden biri. Kendi çıtasının biraz altına düşmüş olması diğer dizilerin de altına düştüğü anlamına gelmiyor.
4) The Goldbergs
Türkiye’de izleyen ender insanlardan biri olduğunu tahmin ettiğim The Goldbergs aslında Amerika’da çok iyi reytingler alan bir seksenler komedisi. Aile komedisi türünün en iyi örneklerinden biri olan dizi, ikinci sezonuyla kendini daha da aştı ve gerçekten harika bölümler izletti. Daha fazla değer görmesi gerekenlerden.
5) Brooklyn Nine-Nine
İlk sezonuyla komedi dizilerine yepyeni bir soluk getiren Brooklyn Nine-Nine buna karşın ikinci sezonuyla birazcık düşüş yaşamıştı. Yine de dizi hala renkli kadrosuyla ekranlardaki en izlenesi komedilerden. Yalnız üçüncü sezonunda düşüşü durdurması şart!
6) The Last Man on Earth
Daha ilk bölümden kalbimizi fetheden dizi, eğer aynı kaliteyi sezon boyunca korusaydı muhtemelen listemde çok daha yukarıları zorlayacaktı. Fakat ne yazık ki son bölümlerde dizi adeta izleyici çıldırttı. Dilerim ikinci sezonda yeniden yükselişe geçip yerini sağlamlaştırır.

~ En İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncu ~

1) Steve Buscemi
Boardwalk Empire
Boardwalk Empire’daki performansıyla Steve Buscemi ilk sezonlarda baya övgü alsa da sonra ne yazık ki unutuldu. Fakat Buscemi’nin dizinin final sezonundaki performansı görülmeye değerdi. Bana göre yılın en iyisiydi.
 
2) Kevin Spacey
House of Cards
House of Cards’ı sıkıcı bir politika dizisi olmaktan kurtaran şeylerin başında Kevin Spacey’nin harika performansı geliyor. Tıpkı ilk iki sezonda olduğu gibi üçüncü sezonda da harika bir Kevin Spacey vardı.
3) William H. Macy
Shameless
Shameless oyunculuk açısından ekranların en başarılı dizilerinden biri. Dizide kötü oynayan kimse yok ama bu iyi kadronun içinde en çok parlayanı ise William H. Macy. Belki de ekranların en kötü, en nefret edilesi karakterini sevdirmeyi başaran William H. Macy’nin eşsiz performansından başka bir şey değil.
4) Travis Fimmel
Vikings
Vikings ödül çevrelerinde ciddiye alınan bir dizi olmadığından dolayı Travis Fimmel’ın harika performansından da kimseler bahsetmiyor. Travis Fimmel’ın harika mimikleri benim için Vikings’i cazip kılan nedenler arasında.
5) Jeff Daniels
The Newsroom
İki sene önce Bryan Cranston, Kevin Spacey gibi isimleri geçip Emmy kazanınca herkes gibi çok şaşırmıştım ama The Newsroom’u izleyince Jeff Daniels’ın gerçekten çok başarılı performans sergilediğini gördüm. Üçüncü sezonda da oldukça başarılıydı ailemizin haber spikeri.
6) Jeffrey Tambor
Transparent
Her ne kadar komedi kategorisinde Emmy kazansa da Jeffrey Tambor’ın performansında komik olan bir şey göremiyorum ben. Başarılı drama performansıyla Jeffrey Tambor da Transparent’ı pek sevmememe rağmen listeme girmeyi başardı.

~ En İyi Drama Dizisi Kadın Oyuncu ~

1) Claire Danes
Homeland
Homeland’in dördüncü sezonundan nefret ettim ama Claire Danes dizinin ilk sezonundan bu yana muhteşem bir performans sergilemeyi sürdürüyor. İlk izleryazar ödülünü de Claire Danes dururken başka bir isme veremezdim. Keşke dizisi Homeland de hala en sevdiğim diziler arasında olabilseydi.
 
2) Tatiana Maslany
Orphan Black
Bir oyuncunun bir diziyi nasıl izlenilebilir kılacağının en iyi örneğini Tatiana Maslany, Orphan Black’te gösteriyor. Tatiana Maslany dizide adeta tek kişilik dev kadro. Her karakteri başarıyla canlandıran Maslany, eğer ki karşısında Claire Danes gibi çok güçlü bir isim olmasaydı ödüle ulaşabilirdi.
3) Lizzy Caplan
Masters of Sex
Masters of Sex’in ikinci sezonunun ortalarında sıkılıp diziyi bıraktım. Fakat Lizzy Caplan’ın dizideki performansını unutmadım. Benim için dizinin en iyi noktalarından biriydi Lizzy Caplan’ın performansı.
4) Emily Mortimer
The Newsroom
The Newsroom’u bana sevdiren isimlerden bir tanesi Emily Mortimer oldu. The Newsroom’da neredeyse gözüktüğü her sahnede dizinin değerini arttırdı. Evet belki oynadığı karaktere yazılan iyi senaryo da bunda etken ama Emily Mortimer’ın başarısını da inkar etmem.
5) Taraji P. Henson
Empire
Amerika’daki Empire çılgınlığıyla birlikte Cookie çılgınlığı da başladı. Taraji P. Henson’ın biraz abartılı ama abartının yakıştığı performansı dizinin en güçlü yanlarından biri haline dönüştü.
6) Taylor Schilling
Orange Is the New Black
Orange Is the New Black hakkında bu kadar yaygara koparılmasını anlamadığım dizilerden biri. İlk bölümlerini beğensem de ikinci sezonun ortalarında iyice sıkılıp diziyi bıraktım. Fakat izlediğim sürede diziye beni bağlayan temel etken olan Taylor Schilling’i unutmadım ve listemde yer ayırdım.

~ En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu ~

1) Jim Parsons
The Big Bang Theory
Yıllardır sürekli ödülleri silip süpürmesinden dolayı kendisinden nefret eden ciddi bir kitle bulunsa da Jim Parsons net bir şekilde ekranlardaki en iyi performansı sergiliyor. The Big Bang Theory’nin büyük fenomen olmasının ana nedeni kesinlikle Jim Parsons’ın harika performansı.
 
2) Matt LeBlanc
Episodes
Friends’teki Joey Tribbiani karakterinden ötürü kendisine hayran olduğumuz Matt LeBlanc kendisini oynadığı dizisi Episodes’ta harikalar yaratıyor. Episodes’ta yer aldığı hemen her sahnede güldürmeyi başarıyor ve bunda Matt LeBlanc’ın bireysel performansının rolü çok büyük.
3) Will Forte
The Last Man on Earth
Muhteşem sakallarıyla Will Forte bu yıla damgasını vuran komedi oyuncularından biri oldu. The Last Man on Earth’te özellikle tek kişilik gösteri yaptığı bölümlerde kelimenin tam anlamıyla harikaydı.
4) Andy Samberg
Brooklyn Nine-Nine
Her ne kadar Brooklyn Nine-Nine zengin bir kadroya sahip olsa da dizinin ağır yükünü Andy Samberg taşıyor. Gösterdiği kişisel performansı Brooklyn Nine-Nine’ı daha eğlenceli, daha izlenebilir hale getirmeye ciddi anlamda yardımcı oluyor.
5) Thomas Middleditch
Silicon Valley
Silicon Valley bu yıl ödüllerimde diğer dizilerin biraz gölgesinde kalmış gözükse de aslında epey sevdiğim komedilerden. Thomas Middleditch de diziyi sevmeyi sağlayan etkenlerden sadece bir tanesi.
6) Anthony Anderson
Black-ish
Black-ish geçen yılın Amerika’daki en büyük hitlerinden biri oldu. Her ne kadar diziyi yarıda bırakmaya karar versem de başrol oyuncusu Anthony Anderson’ı listeme almadan yapamadım. Diziyi izlenebilir kılan temel şeydi Anthony Anderson.

~ En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu ~

1) Lisa Kudrow
The Comeback
HBO’nın yıllar sonra ikinci sezonunu yayınladığı The Comeback geçen yılın en keyifli yapımlarından biriydi. Diziyi performansıyla sırtlayan isim ise Friends’ten hayran kaldığımız Lisa Kudrow’dan başkası değildi. Dizide pek çok dramatik sahneye de imza atan Lisa Kudrow benim izleryazar Ödülü’ne layık bulduğum isim oldu.
 
2) Constance Wu
Fresh Off the Boat
Geçen yılın küçük, sevimli dizisi Fresh Off the Boat’u iyi yapan şeylerin başında kesinlikle Constance Wu geliyor. Diziden önce kimse tanımıyordu ama Constance Wu harika performansıyla adından söz ettirmeyi başardı. Diziyi izlemek için tek başına yeterli sebep.
3) Julia Louis-Dreyfus
Veep
Seinfeld’den tanıdığımız Julia Louis-Dreyfus yıllardır Veep’te harika performans sergiliyor ve Emmy ödülüne ambargo koydu. Ben de performansına bayılsam, dizinin en iyi noktalarından olduğunu düşünsem de izleryazar Ödülü’nü kazanmak için sırasını beklemesi gerekecek.
4) Gina Rodriguez
Jane the Virgin
Geçen sezonun sürpriz şekilde eleştirmen favorisi olan dizisi Jane the Virgin’in bu kadar sevilmesinin ana sebebi Gina Rodriguez’in harika performansıydı. Ben her ne kadar diziyi fazla izlemeden bıraksam da Gina Rodriguez’in hakkını teslim etmem gerekiyor.
5) Anna Faris
Mom
Son Chuck Lorre komedisi Mom’da herkes Allison Janney’nin performansını övüyor olsa da onun gölgesinde kalan Anna Faris de inanılmaz başarılı. Daha fazla övgü almayı hak ediyor Mom’daki performansıyla.
6) Aya Cash
You’re the Worst
You’re the Worst’e çoğunluğun bayıldığı kadar bayılmadım ama dizinin başrolü Aya Cash diziyi izlemek için neredeyse tek sebebim oldu. Dikkat çekici performansıyla Aya Cash listeme girmeyi başaran isimlerden.

~ En İyi Drama Dizisi Yardımcı Erkek Oyuncu ~

1) Jonathan Banks
Better Call Saul
Breaking Bad’de izlemeye doyamadığımız isimlerden olan Jonathan Banks Better Call Saul’da da yer alarak bizleri sevindirdi. Her ne kadar sezon başında figüran modunda takılsa da kendisine ayrılan bir bölümde gösterdiği etkileyici performans unutulmayacak cinstendi ve bana kalırsa yılın en iyisiydi.
 
2) Peter Dinklage
Game of Thrones
Game of Thrones’ta onlarca hatta yüzlerce oyuncu yer alıyor, fakat bunların içlerinde en çok dikkat çekeni Peter Dinklage’den başkası değil. Peter Dinklage’in başarılı performansıyla Tyrion’ın sahneleri dizinin en ilgi çekici yanlarından biri.
3) Michael Shannon
Boardwalk Empire
Boardwalk Empire’daki oyuncuların çoğunluk tarafından ciddi anlamda haklarının yendiğine inanıyorum. Dizideki pek çok parlayan isimden biri Michael Shannon. Dizide karakter değişimini son derece başarıyla yansıttı ve son sezonda da harikaydı.
4) Kit Harington
Game of Thrones
Game of Thrones’ta olay adam Jon Snow’u canlandıran Kit Harington yılın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Onun yükselen performansının da etkisiyle Jon Snow bu yıl en çok merak ettiğimiz karakterlerden biri haline dönüştü.
5) Michael K. Williams
Boardwalk Empire
Açıkçası ilk sezonlarda sahnelerini sıkılarak izlediğim bir karakterdi Chalky White. Fakat sezonlar ilerledikçe Michael K. Williams’ın harika performansının da etkisiyle favorilerimden biri haline dönüştü. Son sezonda izlemekten en keyif aldığım isimlerdendi.
6) Robin Lord Taylor
Gotham
Biliyorum bunca ciddi dizi arasında Gotham biraz tuhaf kaçıyor ama Gotham aslında hiç de fena çıkmayan bir iş çıktı. Robin Lord Taylor da dizinin açık ara en iyi performansına imza atıyor. Penguene getirdiği yeni yorum Gotham’ı ilgi çekici kılan temel faktörlerden.

~ En İyi Drama Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu ~

1) Abigail Spencer
Rectify
Ağır drama Rectify’ın en iyi noktası Abigail Spencer’ın muhteşem performansı. Eğer ki bu performansını büyük bir dizide gösterseydi her yıl Emmy adayı olurdu ama küçük dizilerde tanınıp göze girmek zor oluyor. Umarım farkına varılacak ve daha iyi yerlere gelecek.
 
2) Emilia Clarke
Game of Thrones
Game of Thrones’ta izleyici en çok bölen isimlerden biri Emilia Clarke. Hayranı da çok fazla, sevmeyeni de. Ben hayran olan taraftayım, benim için dizideki en iyi şeylerden biri.
3) Olivia Cooke
Bates Motel
Geriden gelip ilk sezonlarını çok sevdiğim Bates Motel’de belki asıl yıldız Freddie Highmore ama beni en çok kendine hayran bıraktıran Olivia Cooke oldu. Diziyi sevmemi sağlayan ve ilerleyen sezonlarda ise bırakmama engel olan Olivia Cooke’a listemde yer vermekten memnunum.
4) Alison Pill
The Newsroom
The Newsroom’u bana sevdiren isimlerden biri de Alison Pill’di. Üç sezon boyunca gösterdiği performans son iki sezonda iyice zirve yaptı. Bana kalırsa dizinin hakkı yeterince verilmeyen yıldızlarından biriydi.
5) Joan Cusack
Shameless
Joan Cusack’ın Shameless’ta kaç sezondur her bölümde neden konuk oyuncu olarak gözüktüğü evrenin en büyük sırlarından biriydi. Neyse ki bu yıl çözüldü. Beş sezon boyunca diziye büyük renk katan, gerçekten sağlam bir performans ortaya koyan Joan Cusack bu listede olmayı sonuna kadar hak ediyor.
6) Bojana Novakovic
Shameless
Belki diğer isimlere göre çok konuk oyuncu modunda bir aday oldu ama konuk oyuncu kategorisi olmadığı için ve Bojana Novakovic’in Shameless’ın son sezonundaki en güzel şey olduğuna inandığım için bunda sakınca görmüyorum.

~ En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Erkek Oyuncu ~

1) Ty Burrell
Modern Family
Modern Family’nin başarısındaki büyük paylardan biri muhteşem oyuncu kadrosuna ait. Bu kadronun da en çok öne çıkan ismi Phil Dunphy gibi efsane bir karakter yaratmayı başaran Ty Burrell. İlerleyen sezonlara karşın Ty Burrell hala istikrarlı bir şekilde çok iyi.
 
2) Tony Hale
Veep
Arrested Development’tan beri çok sevdiğim Tony Hale, Veep ile birlikte kariyerinde zirveye ulaştı. Dizideki pek çok başarılı erkeğin arasında en iyisi net bir şekilde Tony Hale.
3) Eric Stonestreet
Modern Family
Modern Family’nin beni en çok eğlendiren isimlerinden biri de Eric Stonestreet. Belki ödüllerde kendisine yeterince ödül verdiği düşünüldüğünden göz ardı edilmeye başlandı ama benim ilk izleryazar Ödüllerinde dışlamam düşünülemezdi.
4) Ed O’Neill
Modern Family
Biliyorum Modern Family yıldızları görmekten sıkılmaya başladınız ama kadrodaki herkes harika. Aday ettiklerim dışında aday edemediklerime de üzüldüm. Ed O’Neill da hala bana göre ekranlardaki en iyi yardımcı erkek oyunculardan.
5) Andre Braugher
Brooklyn Nine-Nine
Brooklyn Nine-Nine’ın çok sayıdaki ismi arasında parlayanlardan biri de Andre Braugher. İkinci sezonda ilk sezona göre birazcık düşüşteydi ve geri planda kalmaya başladı ama elbette bu adaylık almasına engel değil.
6) Timothy Omundson
Galavant
Çoğu kişinin adını bile duymadığını tahmin ettiğim Galavant geçtiğimiz yılın en değerli işlerinden biriydi. Müzikal sevmeyenler çoğunlukta olduğundan dizi pek ses getirmedi ama benim gibi müzikal sevenlerin gönlünü fethetti dizi. Dizideki en iyi perfromanslardan biri de çılgın kral rolünde Timothy Omundson’a ait.

~ En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu ~

1) Sofia Vergara
Modern Family
Modern Family’nin parlayan yıldızlarından olan Sofia Vergara yıllardır Modern Family’nin en keyif veren isimlerinden biri. Zor bir tercih olsa da ödülü kendisine vermeyi uygun gördüm.
 
2) Allison Janney
Mom
Mom’daki Allison Janney’nin performansı şüphesiz diziyi bir üst düzeye taşımayı başarıyor. Gelecek sezonlarda ödülü kazanmak için de oldukça güçlü bir aday.
3) Julie Bowen
Modern Family
Modern Family’nin harikalarından bir diğeri de Julie Bowen. Oynadığı karakter dizideki favorilerimden olmasa bile oyunculuk başarısını inkar edemem.
4) Kathleen Rose Perkins
Episodes
Episodes’ta Kathleen Rose Perkins dizide az rolü var gibi gözüken bir karakteri canlandırıyordu ama Kathleen Rose Perkins parladıkça dizide neredeyse başrol konumuna gelmeye başladı. Dizinin en iyilerinden.
5) Alison Brie
Community
Community tutkulu fanları olan dizilerden olsa da ben hiçbir zaman o gruba giremedim. Buna rağmen Alison Brie beni kendisine hayran bırakmayı başardı. Özellikle son sezonda dizinin en iyi noktalarından biriydi.
6) Wendi McLendon-Covey
The Goldbergs
Kimsenin izlemediği harika dizi The Goldbergs’ün en iyi performansını Wendi McLendon-Covey sergiliyor. Çoğu zaman sinir bozucu olan bir karakteri canlandırıyor olsa da bu sinir bozuculuk dizinin temel taşlarından biri durumunda.

~ Özel Ödül ~

1) Olive Kitteridge
HBO’da yayınlanan mini dizi, sezonun televizyon anlamındaki en güzel işlerinden biriydi. İyi yazılmış, iyi yönetilmiş, harika oynanmış harika bir mini diziydi Olive Kitteridge. Diziye ve tüm oyuncu kadrosuna tek tek ödül vermek isterdim ama bu yıl hiç izlemeye değer mini dizi ve tv filmi bulmadığımdan öyle bir kategori açamadım. Bu nedenle özel ödül altında diziyi ve harika oyuncuları Frances McDormand, Richard Jenkins, Bill Murray ve Zoe Kazan’ı kutluyorum.
 

~ Adaylık ve Ödül Sayıları ~

Modern Family 6 adaylıkta 3 ödül
Game of Thrones 4 adaylıkta 1 ödül
Boardwalk Empire 4 adaylıkta 1 ödül
The Big Bang Theory 2 adaylıkta 1 ödül
Better Call Saul 2 adaylıkta 1 ödül
Homeland 1 adaylıkta 1 ödül
Rectify 1 adaylıkta 1 ödül
The Comeback 1 adaylıkta 1 ödül
Shameless 4 adaylık
The Newsroom 4 adaylık
Episodes 3 adaylık
Brooklyn Nine-Nine 3 adaylık
The Goldbergs 2 adaylık
Veep 2 adaylık
Empire 2 adaylık
Mom 2 adaylık
The Last Man on Earth 2 adaylık
Galavant 1 adaylık
Bates Motel 1 adaylık
Gotham 1 adaylık
You’re the Worst 1 adaylık
Jane the Virgin 1 adaylık
Orphan Black 1 adaylık
Fresh Off the Boat 1 adaylık
Black-ish 1 adaylık
Silicon Valley 1 adaylık
Orange Is the New Black 1 adaylık
Masters of Sex 1 adaylık
Transparent 1 adaylık
Vikings 1 adaylık
House of Cards 1 adaylık
Community 1 adaylık


1 Temmuz 2014 – 30 Haziran 2015 arasında yayınlanmış ve en az üç bölümlerini izlediğim diziler değerlendirmeye alınmıştır.

Değerlendirmeye alınan tüm yapımlar:
A to Z (1. Sezon), Bates Motel (3. Sezon), Better Call Saul (1. Sezon), Black-ish (1. Sezon), Boardwalk Empire (5. Sezon), Brooklyn Nine-Nine (2. Sezon), Community (6. Sezon), Empire (1. Sezon), Episodes (4. Sezon), Fresh Off the Boat (1. Sezon), Galavant (1. Sezon), Game of Thrones (5. Sezon), Gotham (1. Sezon), Homeland (4. Sezon), House of Cards (3. Sezon), How to Get Away With Murder (1. Sezon), It’s Always Sunny in Philadelphia (10. Sezon), Jane the Virgin (1. Sezon), Manhattan Love Story (1. Sezon), Masters of Sex (2. Sezon), Modern Family (6. Sezon), Mom (2. Sezon), Orange Is the New Black (2. Sezon), Orphan Black (3. Sezon), Ray Donovan (2. Sezon), Rectify (2. Sezon), Red Band Society (1. Sezon), Selfie (1. Sezon), Shameless (5. Sezon), Silicon Valley (2. Sezon), The Affair (1. Sezon), The Big Bang Theory (8. Sezon), The Comeback (2. Sezon), The Goldbergs (2. Sezon), The Knick (1. Sezon), The Last Man on Earth (1. Sezon), The Leftovers (1. Sezon), The Millers (2. Sezon), The Newsroom (1. Sezon), The Odd Couple (1. Sezon), The Walking Dead (5. Sezon), Transparent (1. Sezon), Unbreakable Kimmy Schmidt (1. Sezon), Veep (4. Sezon), Vikings (3. Sezon), You’re the Worst (1. Sezon)