Her yıl sevmeyeceğimi bildiğim ama sırf içinde Oscar adayı olma potansiyeli oyuncu barındırdığı için izlemek zorunda hissettiğim birkaç film oluyor. Bu yıl o filmlerin en belirgin örneklerinden bir tanesi Black Mass idi ve kötü yöndeki beklentilerimi karşılayan bir yapım buldum karşımda.

Black Mass, Amerikan tarihinin en azılı mafya adamlarından biri olan ve yıllarca aranan Whitey Bulger’ın hayatını ele alıyor. Aslında filmi açıklamak adına başka ne söyleyebilirim bilmiyorum. O kadar niteliksiz, o kadar sıradan bir yapım ki oyunculuklar dışında hakkında konuşulabilecek hiçbir şey yok.

Johnny Depp’in epey övgü alam performansı filmi izleme sebebimdi. Evet, Johnny Depp açık ara son yıllardaki en iyi performansını ortaya koymuş. Abartılı makyajı sahnelik hissi yaratıyor diye düşünmüştüm fragmanı izlediğimde ama filmi izleyince bu görüşüm değişti. Johnny Depp gerçekten iyi oynamış, sesini kullanmada da ayrıca başarılı olmuş. Ama şahsen ben bu kadar kötü bir filmdeki oyunculukla Johnny Depp’in Oscar adayı olmasını pek istemem. Sonuçta Johnny Depp bu filmin değerini arttırabilmiş mi? Hayır.

Sevdiğim bir oyuncu olan Dakota Johnson’ın olduğu sahnelerden keyif aldıysam da kendisinin rolü epey azdı. Performansı şaşırtıcı derecede övgü alan Joel Edgerton tıpkı Benedict Cumberbatch gibi filmdeki etkisiz elemanlardandı.

Özetle Black Mass epey zayıf, ikinci sınıf bir mafya filmi. Johnny Depp hayranıysanız veya hayatın yeterince sıkıcı olmadığını düşünüyorsanız izleyebilirsiniz. Onun dışında uzak durmalısınız.

Black Mass

4

Puan

4.0/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.