Blogda 2016’ya hızlı bir giriş yaparak elimde kalıp, haftalardır aylardır yazamadığım tüm film ve dizileri hızlı hızlı aradan çıkartacağım. Hedefim 2016’da bu duruma düşmemek ve izlediğim dizileri, filmleri izledikten birkaç gün içinde yazmak. Neyse lafı uzatmadan dizimize geçelim. Dizimiz ilk sezonuyla anlamsız yere ortalığı sallayan ama ikinci sezonuyla çoğunluğun sevmediği True Detective’den başkası değil.

Dizinin Matthew McConaughey ve Woody Harrelson barındıran ilk sezonu aşırı durağan olsa da harika oyunculuklarla ve derin diyaloglarıyla kendini izlettirmeyi başarmıştı. Ben diziyi yere göğe sığdıramayıp gelmiş geçmiş en iyi diziler arasına koyanları aşırı abartılı bulmuştum. Neyse ki ikinci sezonda bu pek olmadı ve kimse çok abartılı yorumlarda bulunmadı.

Vince Vaughn dizideki diğer ana karakterlerden birini canlandırdı ama bence katkıdan çok zararı vardı diziye.

True Detective’in ikinci sezonunda hikaye tamamen değişti, oyuncular tamamen değişti, yönetmen değişti. Yani aslına bakarsanız dizi tamamen değişti. Tek değişmeyen ise aşırı durağan ilerleyiş ve belki oyunculuk kalitesinin hala iyi düzeyde olması oldu. Fakat tüm oyuncuların karizmatik olmak amacıyla fısıldayarak yavaş yavaş konuşmasının beni pek kandıramadığını söylemem lazım. Hatta bu durum diziyi itici kılıyor. Geçen sezon da benzer durum vardı ama diyaloglar çoğunlukla gerçekten ilgi çekici olduğundan bu durum hiç problem olmamıştı. Bu sezon ise diyaloglar zayıftı, hikaye zayıftı ve sürükleyici değildi. Merak unsuru ise hiç yoktu. Yani bir dizide olması gereken hiçbir şey yoktu.

Dizinin ikinci sezonunun tek büyük artısı Rachel McAdams’tı. Her izlediğim filminde son yıllarda kendisine karşı oluşmaya başlayan hayranlığımı dile getirdiğim Rachel McAdams’ı bu kez bir dizide hem de epey farklı bir karakterle, güçlü bir polis karakteriyle izlemek epey ilgi çekiciydi. Belki de dizinin sonuna kadar onun hatrı için dayanmışımdır. Colin Farrell’in de iyi oyunculuk sergilediğini belirtmem gerekiyor.

Özetle True Detective neden sonuna kadar dayandığım konusunda kendimi sorgulamama yol açan çok zayıf bir sezon geçirdi. Sonuna  kadar izlediğim dizi sezonları arasında en kötüsü bile olabilir. Evet, o kadar kötüydü…

True Detective 2. Sezon

4

Puan

4.0/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.