İmzasını attığı The Office, Parks and Recreation ve Brooklyn Nine-Nine gibi yapımlarla Amerika’nın en önemli komedi yapımcılarından biri haline gelen Michael Schur’un televizyona son armağanı olan The Good Place’te üçüncü sezon da geride kaldı. 2016’da sessiz sedasız başladığı yayın hayatına emin adımlarla devam eden dizi, giderek hayran kitlesini arttırarak televizyonun en değerli komedilerinden biri olma yolunda ilerliyor…

Ölümden sonra yanlışlıkla iyilerin tarafına düşen Eleanor’un (Kristen Bell) hikayesini anlatmak üzere yola çıkan dizi, sezonlar ilerledikçe hiç beklenmedik noktalara doğru ilerledi. Beceriksiz ellerde birkaç bölümde ilgi çekiciliğini kaybederek yok olacak güzel bir konu, senaristlerin sihirli dokunuşlarıyla ekranların en özel yapımlarından birine dönüştü. Beklentilerin tam aksine düşerek değil yükselişe geçerek yoluna devam ediyor…

İlk sezon finaliyle dizinin çark ettiği yeni yol, dizinin geleceği için inanılmaz önemliydi ve bu sayede dizi çıkmaza girmek yerine ikinci sezonuyla ilkinin üzerine çıkmayı başarmıştı. Üçüncü sezonda da bu tip yol değişimleri devam ediyor ve senaristler her defasında beklenmeyeni yapmayı başarıyorlar ve ilgiyi taze tutmayı çok iyi beceriyorlar. Bununla birlikte artık iyice bizden biri haline gelen karakterlerin varlıkları diziyi sevmeyi iyice kolaylaştırıyor. İşin eğlence kısmı bir yana dizinin alttan verdiği mesajlar, yaptıkları tespitler de muazzam ve diziyi daha da değerli kılıyor.

Bu diziyle birlikte kariyerinin en doğru rollerinden birini yakalayan Kristen Bell, döktürmeye devam ediyor. Ted Danson’ın da ondan aşağı kalır yanı yok. Janet rolündeki D’Arcy Carden her sezon performansının üzerine koyuyor. Özellikle “Janet(s)” bölümündeki performansı çok özeldi. Adam Scott, Maya Rudolph, Stephen Merchant, Michael McKean gibi ünlü konuklar da sezon boyunca diziye renk kattılar.

20 dakikalık 12-13 bölümden oluşan sezonlarından üçüncüsünü deviren The Good Place, dördüncüsünün onayını aldı bile. Gittikçe yükselen grafiğiyle, ilgi çekiciliğini ve merak uyandırıcılığını her an koruyan yapısıyla ve birbirinden renkli karakterleriyle The Good Place ekranların en iyi dizilerinden biri. Hala izlemeyenlerdenseniz bir an önce izlemelisiniz!

The Good Place - 3. Sezon

8.6

Puan

8.6/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.