İlk sezonuyla iyi bir giriş yapıp 2016-2017 sezonunun en oriijnal yeni işlerinden biri olan The Good Place, ikinci sezonuyla vites yükselterek televizyonun es geçilmemesi gereken önemli işlerinden birine dönüştü.

Ölümden sonra bir takım yanlış hesaplamalar sonucunda “the good place” denilen iyiler mekanına düşen bir kadının buradaki iyi olma mücadelesini anlatan dizi, daha ilk bölümden yaratıcılığı sayesinde kendine hayran bırakmayı başarmıştı. Bununla birlikte uzun süre sürdürülebilir bir konusunun olmayışı kafalarda soru işaretleri yaratmıştı. Fakat The Office, Parks and Recreations gibi kült komedilerde de imzası bulunan dizinin yaratıcısı Michael Schur her şeyi o kadar iyi tasarlamış ki konu tam tıkandı denilen noktada hiç beklenmedik bir gelişmeyle diziye yepyeni bir heyecan katmayı başarıyor. İlk sezonun sonunda da en büyük twist gerçekleşmiş ve ikinci sezon için yepyeni bir alan yaratılmıştı…

İkinci sezonun ilk bölümleri dizinin zirve yaptığı bölümler oldu. İlk sezon finalinde her şeyin düzmece olduğunun anlaşılmasının sonrasında dizi, her bölüm birbirinden sürpriz gelişmelerle ekrana kilitledi. Sezon ortalarında tempo düşer gibi olsa da son bölümlerde The Good Place, yeniden çıkışa geçerek ikinci sezon finaliyle de üçüncü sezonu merak ettirmeyi başardı. Dizinin devamı için bir kez daha çok doğru bir hamle yapılmış oldu. Tabii dizinin konu sıkıntısına girmemesinde her bölümün 20 dakikalık olmasının ve her sezonunun 12-13 bölüm şeklinde tasarlanıyor olmasının da etkisi büyük. Bu sayede dizi tekrara düşmüyor ve konusunu maksimum verimlilikle kullanıyor.

İlk sezonki performansıyla izleryazar TV Ödülü‘ne layık gördüğüm Kristen Bell yine harika performansıyla dizinin en büyük artılarından biriydi. Amerikan televizyonlarının efsanevi isimlerinden biri olan Ted Danson da giderek yükselen performansıyla Bell’e en iyi şekilde eşlik ediyor. Fakat yan karakterlerin de her biri diziye katkı sunuyor. Özellikle D’Arcy Carden tarafından canlandırılan Janet karakteri bir harika.

Reytingleriyle harikalar yaratmasa da kanalı NBC’yi memnun eden dizi, üçüncü sezon onayını aldı ve ikinci sezonun eleştirel anlamda ilk sezonu geride bırakmasını da göz önünde bulundurursak dizinin bir süre daha bizlerle olacağı çıkarımını yapabiliriz. The Good Place, iyi komedi dizisine rastlamanın pek kolay olmadığı şu günlerde herkese ısrarla önerdiğim bir dizi.

The Good Place 2. Sezon

8.2

Puan

8.2/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.