Son yılların en büyük komedi hitlerinden biri olan The Hangover’ın arkasındaki ikili Jon Lucas ve Scott Moore bu kez kadın karakterler etrafında gelişen bir komediye imza attılar. Gişede yılın hit komedilerinden birine dönüşen Bad Moms aldığı fena sayılmayacak yorumlar ve Mila Kunis faktörüyle ilgimi çekmeyi başardı. Fakat ne yazık ki film zaten pek yüksek olmayan beklentilerimi karşılayamadı ve yılın hayal kırıklıklarından birine dönüştü.

Çok yoğun bir iş hayatının içinde olan Amy, aynı zamanda iki çocuk annesidir ve iş kadınlığının yanında annelik yapmak durumundadır. Bir gün eşinin kendisini aldattığını da fark etmesiyle birlikte artık yorucu yaşamı canına tak eder ve kendine koyduğu kurallardan sıyrılarak dilediğince yaşamaya başlar. Bu yoldaki en büyük destekçileri ise okul aile toplantısında tanıştığı ve kendisiyle benzer durumda bulunan Carla ve Kiki olur.

Bad Moms her yönden zayıf bir film. Konusunun orijinal olduğunu söylemek zor. Komedi anlayışı açısından yeni bir şey sunmuyor ve güldürmeyi dahi başaramıyor. Market sahnesinde olduğu gibi yer yer fazla iğrençleşiyor. Oyuncu kadrosu sayesinde ise tamamen çok kötü olmaktan kurtuluyor ve en azından yer yer eğlendirmeyi başarıyor…

Mila Kunis son dönemin beğendiğim, izlemekten keyif aldığım oyuncularından biri olsa da ne yazık ki film seçimlerinden yana şansı bir türlü gülmüyor. Oscar adaylığının kıyısından döndüğü Black Swan sonrası, özellikle de Ted sonrası yer aldığı filmler fiyaskoya dönüştü. Bu filmle en azından gişe olarak başarılı oldu ve ben de zaten daha çok Mila Kunis’i izlemek amacıyla Bad Moms’ı izledim. Mila Kunis’i izlemek hoş olsa da filmin gizli yıldızları Kristen Bell ve Kathryn Hahn idi. Şu sıralar The Good Place ile hayranlığımı kazanan Kristen Bell burada da epey iyi bir performans göstermiş ve filmde gülümseten yerler genellikle ona aitti. Kathryn Hahn ise karakterini sevmesem de performansıyla karakterini filmin baskın karakterlerinden biri haline dönüştürmeyi bilmiş. Yeryüzündeki en itici isimlerden biri olan Jada Pinkett Smith önderliğindeki kötü karakter ordusu ise filmin önemli eksilerinden biriydi.

Uzun lafın kısası Bad Moms vasat bir komedi. Biraz uğraşılırsa izlenebilecek çok daha iyi komediler bulunabilir. Benim gibi Mila Kunis özlemini dindirmek adına izlemek isterseniz karşınızda pek iyi bir şey bulmayacağınızı bilmenizde fayda var…

Bad Moms

4.5

Puan

4.5/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.