Son dönemde Brooklyn Nine-Nine ile gündemde olan komedyen Andy Samberg’ü ünlü yapan şeylerden biri de yakın arkadaşları Jorma Taccone ve Akiva Schaffer ile birlikte kurduğu The Lonely Island adlı müzik grubu. Komedi ile müziği birleştiren bu grup komik şarkılarıyla epey adlarından söz ettirmiş. Fakat doğrusunu isterseniz şahsen bu grubun varlığından yakın zaman öncesine kadar ne yazık ki haberdar değildim… Neyse, işte Andy Samberg o The Lonely Island’deki arkadaşlarıyla beraber bu kez bir müzik filmi yapalım demişler ve ortaya Popstar: Never Stop Never Stopping çıkmış, çok da iyi olmuş. Andy Samberg filmde başrolü üstlenirken diğer iki arkadaşı ise hem filmde rol alıp hem yönetmen koltuğunda yer almışlar…

Popstar: Never Stop Never Stopping, adından da tahmin edilebileceği üzere bir popstarın yaşantısını anlatan ve günümüzdeki pop yıldızlarını tiye alan bir yapım. Filmde popüler bir müzik grubundan ayrılarak solo kariyerine başlayan ve bir anda müzik dünyasının zirvesine kurulan popstarın ikinci albümüyle birlikte kariyerinin farklı bir yöne gitmesi konu alınıyor. Film, belki konu olarak klasik star hikayelerinden çok farklı bir şey sunmuyor ama filmi değerli yapan şey bu konunun işlenişi ve içerisinde barındırdığı kaliteli mizah.

Film, tam bir mockumentary tarzında bir başlangıca sahip. Bu durum acaba tamamı mı böyle devam edecek diye korkutsa da kısa sürede ilgili kısımların aralara, dozunda bir şekilde serpiştirildiğini görüyoruz. Film içindeki röportajlarda Mariah Carey’den 50 Cent’e kadar pek çok ünlü ismi de görmek mümkün. Film genelinde de Jimmy Fallon, Snoop Dogg, Usher, Akon, RZA, Pharell Williams, Martin Sheen gibi pek çok isim kendisini oynuyor.  Chelsea Peretti, Will Arnett, Bill Hader gibi oyuncular da filmde konuk oyuncu olarak küçük roller almışlar.

Popstar, her şeyden önce gerçekten güldüren, komik bir film. Güldürme işini de çoğu zaman ucuz numaralara kaçmak yerine zekice yapıyor. Buna bir de The Lonely Island’ın muhteşem şarkıları da eklenince filmi izlemek büyük keyif haline geliyor. Özellikle I’m Not Gay ve Fuck Bin Ladin şarkıları ara ara açılıp gülünecek tarzda enfes işler olmuş. Kaliteli komedi filmlerine çok fazla rastlayamadığımız bir dönemde hem (komedi türünde) çok rastlanmayan konusu hem de komedi anlayışıyla bulunmaz bir nimet olduğu bile iddia edilebilir. Ben izlerken çok güldüm, baya eğlendim, size de şiddetle tavsiye ederim.

Popstar: Never Stop Never Stopping

7.5

Puan

7.5/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.