Amerikan medyasını takip ediyorsanız bu yıl Amy Schumer ile ilgili olarak onlarca hatta yüzlerce farklı haber görmüş olabilirsiniz. Inside Amy Schumer adlı skeç dizisinin yaratıcısı olan Amy Schumer kariyerinin en parlak yılını yaşıyor. Dizisinin Emmy kazanması bir yana yer aldığı Trainwreck filmi epey ses getirdi ve özellikle yılın ilk aylarında, Amerika’da gişeye girdiği dönemde epey konuşuldu. Ben ise belki de Amy Schumer ismini her yerde görmekten bıktığımdan biraz itici bulmaya başladım kendisini ve Trainwreck için pek fazla beklentiye girmedim. Fakat filmi izleyince Amy Schumer için olan ön yargılarım kalktı ve gerçekten keyif aldığım bir film oldu Trainwreck.

Trainwreck, hayatını sürekli başka erkeklerle birlikte olarak geçiren uslanmaz bir kız olan Amy’nin etrafında dönen bir film. Amy işi gereği bir gün ünlü sporcuların doktoru olan Aaron (Bill Hader) ile tanışıyor ve bu noktada Amy’nin hayatı farklılaşmaya başlıyor…

Amy Schumer ve Brie Larson filmde iki kardeşi canlandırıyorlar...
Amy Schumer ve Brie Larson filmde iki kardeşi canlandırıyorlar…

Komedi anlayışıyla zaman zaman üçüncü sınıf bel altı espri yapan komedi filmlerine dönüşür gibi olsa da Trainwreck genel olarak iyi yazılmış eğlenceli bir senaryoya sahip. Senaryonun yazarı da zaten Amy Schumer’ın bizzat kendisi. Amy Schumer film içinde pek çok popüler kültür durumuna da gönderme yapmayı ihmal etmemiş.

Amy Schumer yüksek enerjisiyle filmi sırtlıyor olsa da Bill Hader da Amy Schumer’a çok iyi ayak uydurmuş ve iyi bir ikili olmuşlar. İlk başlarda nedense itici bulduğum Bill Hader’a sanırım giderek ısınıyorum. Önce Brooklyn Nine-Nine’daki konuk oyunculuk performansı, sonra Trainwreck…

Filmdeki performansını en çok beğendiğim oyuncu ise bu yıl Room ile Oscar kazanması muhtemel olan Brie Larson. Short Term 12’den beri yer aldığı her projenin gözümdeki değerini arttıran Brie Larson burada da bana kalırsa dikkate değer bir performans sergilemiş. Yer aldığı hemen her sahne benim açımdan filmin ilgi çekiciliğinin arttığı anlardandı.

Bill Hader, Lebron James'in doktoru rolünde ve araları hiç fena değil...
Bill Hader, Lebron James’in doktoru rolünde ve araları hiç fena değil…

Filmin bir diğer dikkat çeken ismi ise efsane basketbolcu LeBron James’ti. Filmde kendisini oynayan LeBron’ın sahneleri de gayet eğlenceliydi. Ayrıca Daniel Radcliffe, Randall Park, Tilda Swinton, Marisa Tomei filmin kadrosunda yer alan ünlü isimlerdendi.

Özetle Trainwreck ciddi filmlerden uzaklaşıp, keyifli ve hafif bir film izlemek isteyenler için ideal bir seçim. Amy Schumer’a bundan sonra daha dikkat etmeli. Filmin geçen günkü Altın Küre ödüllerinde en iyi komedi filmi ve en iyi komedi kadın oyuncu dallarında Altın Küre adaylıkları aldığını da hatırlatayım. Belki filmi izlemeye ikna etmede yardımcı olur.

Trainwreck

6.5

Puan

6.5/10

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.