Son yıllardaki en orijinal komedi dizilerinden biri geçtiğimiz yıl Amerikan ulusal kanallarından Fox’tan çıktı. Will Forte imzalı ve bir virüs salgını sonrasında dünyada kalan son adamın eğlenceli maceralarını anlatan dizi özellikle ilk bölümleriyle kendisine hayran bırakmayı başarmıştı. Gel gelelim dizinin senaryosunun iyi yönetilemeyişi nedeniyle dizinin ilginçliği çabuk gitti ve dizi hızla düşüşe geçti.

İlk sezonun sonlarında yaşanan düşüş ne yazık ki ikinci sezonda da devam etti. Fakat bahsettiğim düşüş biraz da dizinin çok yüksek seviyeden başlayarak beklentileri yükseltmesiyle de alakalı. Öyle ki The Last Man on Earth’ün düşüşte dediğimiz bölümleri bile çoğu zaman izlenebilir ve ekranlardaki pek çok diziye göre iyi sayılabilecek bir yerde.

The Last Man Earth’ü izlenebilir kılan temel faktör Will Forte’nin gösterdiği harika oyunculuk performansı. Ona eşlik eden Kristen Schaal’ın canlandırdığı Carol karakteri ise ilk sezonda çok itici gözükse de ikinci sezonda bu iticilik yerini hafif sempatikliğe bıraktı. Dizinin diğer yan karakterlerinin iyi yazılmamış olması ve komedi anlamında neredeyse hiç katkı vermemeleri de dizinin en büyük eksisi olarak dikkat çekiyor. Todd karakteriyle Mel Rodriguez bu konuda biraz olsun diğerlerinden ayrılabilen tek isim.

İlk sezonda gözükmeye başlayan Jason Sudeikis de bu sezonun pek çok bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Phil’in kardeşi Mike Miller karakterini canlandıran Sudeikis dizide iyice aktifleştiği birkaç bölümle ciddi hareket getirirse genel anlamda bekleneni tam anlamıyla karşılayamadı. Oysa Mike Miller diziye gerçekten daha çok şey katabilirdi.

Özetle The Last Man on Earth, ikinci sezonuyla ciddi bir düşüş yaşasa da ekranların izlenebilir dizilerinden biri. Neredeyse hiçbir bölümü sıkıcı değil ama ilk sezonki kadar güldürmediği de bir gerçek. Yalnız duygusal sezon finalinde gelecek sezon için aksiyon katılma belirtilerinin olması umut veriyor. Birkaç doğru hamleyle The Last Man on Earth’ün yeniden çıkışa geçmesi çok da zor değil.

The Last Man on Earth 2. Sezon

7.1

Puan

7.1/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.