İlk kez fragmanı yayınlandığında haberdar olduğum bir proje olan Me Before You, fragmanını izledikten sonra bir anda yılın en merak ettiğim filmlerinden biri haline dönüştü. Game of Thrones’tan pek sevdiğim Emilia Clarke oldukça sevimli bir rolde, konu da klişe ama hoş gözüküyor. Sıcak bir romantik komedi bekliyordum ve seveceğime neredeyse emindim ama ne yazık ki yılın hoş sürprizi olmaya aday Me Before You tam tersi yılın en kötü sürprizlerinden biri oldu.

Me Before You, tüm dünyada çok satan bir romandan sinemaya aktarılmış bir yapım. Zengin, genç ve yakışıklı bir adamın trajik bir kaza sonucu sakat kalması ve tuhaf, sakar bir hasta bakıcısıyla tanışmasının hikayesi Me Before You… Ne var ki böyle potansiyeli olan bir proje tecrübesiz ve maalesef yeteneksiz bir yönetmen olan Thea Sharrock’a verilmiş. Tabii tek suçu yönetmene yıkmak da doğru olmayabilir. Aynı zamanda romanın da yazarı olan Jojo Moyes’in senaryosu çok sıradan ve ilgi çekici olmaktan uzak. Ne komedisi yeterince komik, ne draması yeterince dramatik ne de romantikliği romantik. Kısacası nereden tutmaya çalışsan elinde kalan bir yapım var ortada.

Me Before You - 1

Me Before You’da pek çok olumsuzluğun yanında parlayan olumlu bir nokta varsa o da şüphesiz Emilia Clarke’ın olumlu performansı. Game of Thrones’ta ben ne kadar hayranlıkla izliyor olsam da eleştireni çok olan bir isim Emilia Clarke. Bu filmle birlikte Emilia Clarke, Daenerys Targaryen’den ibaret olmadığını ve yetenekli bir oyuncu olduğunu kanıtlamış oldu. Oldukça sevimli, akılda kalıcı bir performans. Tabii filmi kurtarmak için tek başına yetecek kadar da kuvvetli değil.

Özetle Me Before You büyük umutlar beslediğim ama beklentilerimi tamamen boşa çıkaran bir yapım oldu. Klişelerle dolu, her yönden zayıf bir senaryo ve ondan da kötü bir yönetmenlik. Emilia Clarke’ın sevimli performansı bile kurtaramıyor. İlla bu konularda bir film izleyecekseniz, bu yılın bir başka filmi olan The Fundamentals of Caring‘i izlemenizi öneririm. Tabii Emilia Clarke’ın performansı izlemek, filme şans vermek isterseniz tercih sizin…

Me Before You

5

Puan

5.0/10

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.