İlk sezonuyla Amerikan televizyon dünyasını sarsan müzik sektörü draması Empire, ikinci sezonunu da geçtiğimiz haftalarda tamamladı. İlk sezon yazımda fazlaca övdüğüm, bana göre yılın en iyilerinden olan diziyle ilgili olarak ikinci sezon için ne yazık ki aynı türden yorumlarda bulunamayacağım…

Empire’ın Amerikan ulusal kanallarında son yıllardaki en fazla izlenen dizi oluşu aslında dizi için artıdan eksiye dönüşmeye başladı. Fox, ilk sezonu 12 bölümden oluşan diziden daha fazla faydalanmak adına dizinin bölüm sayısını 18’e çıkardı ve bunu iki parçaya bölerek yayınladı. Bu durum da ister istemez dizinin bölüm kalitesini düşürdü. Bana kalırsa özellikle dizinin kendi şarkılarının olduğu ve müzikal kalitenin sağlanması da gerektiğinden dizinin bölüm sayısını minimumda tutması gerekiyordu…

Empire’ın çok büyük ilgi görmesinin önemli sebeplerinden biri dizideki olay yoğunluğunun çok fazla olması ve bu sayede izleyicinin heyecanının diri tutulması. Fakat ikinci sezonda bu olay yoğunluğu artık iyice aşırı doza ulaşmaya başladı. Dizinin ilk sezonunda da hissedilen pembe dizi havası bu sezon iyice tavan yaptı. Sürekli süregelen entrikalar, diziyi izlerken bunun bir dizi olduğunu hissetmemize neden oldu.

Empire - 2. sezon

Tabii Empire ile ilgili her şey tamamen olumsuz bir duruma da dönmüş değil. Üst düzey oyunculuklar, iyi yönetmenlik ve hepsinden önemlisi müzikal anlamda yaşattığı haz hala Empire’ın izlemeye değer bir dizi olmasına katkıda bulunuyor. Özellikle sezonun aradan önceki son bölümü yani 10. bölümü yılın en iyi dizi bölümlerinden bir tanesiydi.

Cookie Lyon ile izleyenin kolay unutamayacağı karakterlerden birine imza atan Taraji P. Henson, Emmy adayı performansını bu yıl da korudu ve dizinin taşıyıcı unsurlarından bir tanesi oldu. Tabii rol arkadaşı Terrence Howard da Taraji P. Henson’ın pek altında kalmadı ve bu sezon performansını daha da arttırarak iyi iş çıkardı.

Özetle Empire, harika ilk sezonunun ardından çok ciddi düşüşe geçse de hala izlenebilir niteliklerini koruyan, korumaya çalışan bir konumda bir dizi. Fakat üçüncü sezonda bu düşüşü durdurması şart!

Empire 2. Sezon

7.3

Puan

7.3/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.