Son aylarda blogda tamamen sinemaya ağırlık vermiş olabilirim ama bu televizyonu tümüyle boşladığım anlamına gelmiyor. Bu süreçte izlediğim en keyif verici yapımlardan biri geçtiğimiz haftalarda ikinci sezonunu tamamlayan ABC’nin müzikal komedisi Galavant idi. Geçen yıl ilk sezonuyla aldığı düşük reytingler sonrası kimsenin yeni sezon onayı almasını beklemediği dizi, şaşırtıcı derecede ikinci sezon onayı aldı. Hem de ilk sezondan iki bölüm daha fazla, 10 bölüm olacak şekilde. Bunun için ABC’ye ne kadar teşekkür etsek az…

Galavant, ikinci sezonununda iyi olduğu şeyleri daha da iyiye dönüştürerek harika bir şekilde devam etti. Sezonun ilk bölümünde uzun bir müzikalle yeni sezonun kendileri için de büyük sürpriz olduğunu vurgulayarak yeni sezonu kutladılar. Aslında dizinin absürtlüğünü, sınır tanımazlığını anlatmak için de iyi bir örnek bu. Hatta sezonun ilk bölümünün adı da “A New Season aka Suck It Cancellation Bear” idi!

Dizinin ikinci sezonunda Galavant yine prenses kurtarmak adına yollara düştü ama bu seferki prenses kötü kalpli Madalena değildi. Galavant’ın bu yoldaki yoldaşı ise sürpriz şekilde Kral Richard oldu. İkisinin ekranların en iyi ikililerinden biri olduğunu söylemek sanıyorum yanlış olmaz. Ayrıca Richard’ın Tad Cooper’ı da sezonun en iyi detaylarındandı. Öte yandan Madalena ve Gareth krallığı paylaşırken farklı duyguları da ilk kez yaşadılar. Madalena ve Gareth ikilisi de sezona damga vuran ikililerden oldu.

Galavant - 1

İlk sezonki performansıyla izleryazar TV Ödülleri‘nde yardımcı erkek oyuncu adaylığı alan Timothy Omundson bu sezon da dizinin en iyisiydi. Tabii bunda Kral Richard karakterinin ekranların en iyi yazılmış, en orijinal karakterlerinden biri olması da büyük etken. Aslında dizideki hemen hemen tüm oyuncuların diziye çok uyum sağladıklarını ve dizinin başarısının hepsinin ortak başarısı olduğunu söylemek mümkün.

Eğer Galavant izlemiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz. Pek çok kişinin müzikallere soğuk baktığının farkındayım ama Galavant harika bir komedi, tamamı müzikal değil ve müzikal kısımları da çok keyifli. Ekranlardaki en orijinal dizi olabilir, keşke daha fazla kişi izlese ve hak ettiği popülerliğe kavuşssa. Muhtemelen dizinin üçüncü sezonu olmayacak ama sezon finalinde yine sürpriz bir yenilenme alırsak şunlar şunlar olacak diyerek de açık kapı bırakmayı ihmal etmediler. Haydi ABC bir güzellik daha yap ve Galavant’ı izlemeye devam edelim…

Galavant 2. Sezon

8.6

Puan

8.6/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.