Kendi ülkesinde yani Almanya’da 2014’te vizyona girse de tüm dünya ile buluşması 2015’i bulduğundan Who Am I’ı 2015 filmleri arasına almakta sakınca görmedim. Aslında film pek ilgimi çekmese de hakkında çok sayıdaki olumlu yorum beni filmi izlemeye itti. Düşüncelerimde yanılmamışım Who Am I gereksiz yere abartılmış zayıf bir film.

Asosyal biri olan ve etrafındaki kimse tarafından fark edilmeyen bir genç olan Benjamin, sanal hayatta hack olaylarına karışarak fark edilen biri haline geliyor… Aslında bir bilgisayar mühendisi olarak bu tarz bilgisayar dünyası ve hack odaklı yapımlara ilgi duymam beklenebilir ama nedense bu tarz yapımlardan hiç hoşlanmıyorum. Benzer konuyu işleyen Mr. Robot’a da pek çok kişi bayılsa da ben kısa sürede terk etmek zorunda kalmıştım.

Filmin olumlu tarafı yönetmenin iyi bir yönetimle filme orijinal bir üslup kazandırmış olması söylenebilir. Hacker buluşmaları orijinal bir fikirdi bence ama o sahnelerden keyif aldığımı söyleyemem. Hayatı hacklemek fikri ise filmin en iyi noktasıydı, film tamamen ona odaklı olsa belki ben de filmi gerçekten sevebilirdim.

Who Am I, türü içinde orijinallikleri bulunan ve yer yer seyirciyi şaşırtan bir yapım olsa da ne yazık ki benim sevdiğim bir yapım olmadı. Çoğu sahnesinde epey sıkıldığım film bana göre yılın tatsız yapımlarından, iyi olabilecekken iyi olamamış filmlerinden biri. Yalnız Mr. Robot seven kalabalıktansanız bu filmi de sevmeniz olası gözüküyor.

Who Am I

5

Puan

5.0/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.