Alışılmış sitcom formatının geriye kalan son temsilcilerinden biri olan Chuck Lorre komedisi Mom’da 4. sezon da geride kaldı. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığıyla hayatını zehir eden bir anne ve yıllar sonra yeniden hayatına giren annesinin hayata yeni bağlanmasını konu alan dizi, bu sezonuyla ciddi düşüş yakalasa da hala ekranların izlenebilir komedileri arasında…

Mom’da aslında 4. sezon itibariyle önceki sezonlardan çok da farklı bir şeyler izlemedik. Christy hayatını düzeltmeye devam etti ama bunu yaparken iki çocuk annesi olduğunu sanırım unuttu. Çünkü çocukları koca sezon boyunca sadece birkaç bölümde görebildik. Oysa iki çocuktan da çok fazla iyi malzeme çıkabilirdi. Çocuklar çıkmayınca Baxter gibi dizinin renkli karakterlerinden birinden de mahrum kalmamız üzücü.

Bonnie ise Adam ile gelgitli ilişkisine bu sezonda da devam etti. William Fichtner sezonun çoğu bölümünde yer alarak adeta kadrolu oyuncu konumuna gelmeye başladı. Bu duruma pek itirazım da yok doğrusu. Ayrıca ekranlarda bir engelli karaktere önemli rol vererek onu normal olarak göstererek de dizi başka bir sosyal sorumluluk görevi üstlenmiş oluyor.

Diziye sonradan katılan Jill karakterine uzun süre ısınamamıştım ama 4. sezon itibariyle Jill’in katkısı giderek artmaya devam etti. Jill’in evlat edinme çalışmaları ve sonrasında yaşananlar da diziye hem konu zenginliği kattı hem de komedi anlamında ortaya iyi işler çıkmasını sağladı.

Lafı fazla uzatmayacağım, dediğim gibi önceki sezonlardan çok da farklı bir şeylerin yaşanmadığı bir sezon oldu Mom’da ve bunu pek avantaj olarak görmek mümkün değil. Dilerim dizi gelecek sezondan itibaren elindeki karakterleri daha efektif kullanır ve konu zenginliği katmayı başarır. Sitcomların ölmek üzere olduğu şu günlerde Mom’ın ayakta kalmasına ihtiyacımız var…

Mom 4. Sezon

7.3

Puan

7.3/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.