Uzun zamandır hazırlıklarını sürdürdüğüm ve bu konudaki heyecanımı zaman zaman sizlerle de paylaştığım izleryazar Top 250 Film listesi nihayet hazır!

Aylar süren çalışmanın ürünü olan izleryazar Top 250 Film listesi için öncelikle izlememin üzerinden zaman geçen filmleri daha doğru değerlendirebilmek adına tekrar izlemem gerekti. Bu süreçte bazı filmler listedeki yerini sağlamlaştırırken bazıları ise liste dışı kaldılar. Tabii tüm filmleri tekrar izlemek de mümkün değil ve hala ikinci kez izlemek istediğim pek çok film var listede ama artık listenin hazır olduğuna kanaat getirdim ve sizlerle paylaşıyorum…

Bundan böyle izleryazar’daki önemli aktivitelerimden biri Top 250 listesinin güncellenmesi olacak. Daha doğrusu film izlememin ana sebeplerinden biri Top 250’ye yeni lezzetler katmak olacak. izleryazar’da yazmaya başladığımdan beri zaman zaman eski filmlere dair bir şeyler olup olmadığı, eski filmleri neden yazmadığım soruluyordu. Artık bundan böyle izlediğim eski filmlerden de aylık günlükler halinde kısa kısa bahsedeceğim. Her ayın ilk günü yayınlanacak günlüklerin ilki 1 Temmuz’da “Haziran 2017 izleryazar Günlüğü” adıyla çıkacak ve Haziran ayı  içerisinde izlediğim her şeyden orada bahsetmeye çalışacağım.

Listeyi paylaşmadan önce izleryazar Top 250’nin sinema tarihinin en önemli 250 filmini seçme gibi bir misyonu olmadığını ve kişisel zevk ürünü bir liste olduğunu belirtmemde fayda var. Yani “yok artık x film nasıl 14. olur” ya da “ne yaptın izleryazar, z filmi nasıl listeye giremez” gibi yaklaşımlar doğru değil. Listeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz, yeni 5-10 iyi film keşfetmenizi sağlarsam ne mutlu bana.

izleryazar Top 250 Film Listesi!

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.