Ülkemizde de hizmet vermesiyle birlikte daha başka gözle bakmaya başladığımız Netflix, dört bir yandan haldır haldır proje üretmeye devam ediyor. Her kitleye ulaşacak şekilde farklı projeler üreten Netflix’in yeni dizilerinden biri ise farklı konseptiyle dikkat çeken Easy oldu…

Easy, ilişki üzerine dramedi filmlerine imza atan ve henüz ciddi bir kitleye ulaşamamış yönetmen Joe Swanberg’ün arkasında olduğu bir iş. Aslında dizi, yönetmenin ilişkiler üzerine çektiği 8 ayrı kısa filmden ibaret. Kısa filmlerin her birinde farklı farklı isimler yer alıyor. Bu isimlerin pek çoğu daha önce Swanberg ile çeşitli filmlerde çalışmış isimler.

Doğrusu konsept olarak Easy hoşuma giden bir iş oldu. Hepsi birbirinden farklı yarım saatlik 8 kısa film gayet ilgi çekici bir konsept bana kalırsa. Hele her bir kısa filmde pek çok ünlü oyuncuların olduğu düşünülürse işin ilgi çekiciliği artıyor. Fakat ne yazık ki konseptin uygulanma şekli belki de olabilecek en kötü şekilde olmuş. Her ne kadar bazı hikayeler nispeten idare eder durumda olsa da çoğu hikaye ilgi çekici olmaktan uzak, sonuyla da oldukça havada kalan hikayeler durumunda.

Dizinin bölümleri  genel olarak yakın seviyelerde daha doğrusu yakın vasatlıkta olsalar da nispeten iyi olanları 2. bölüm (vejetaryan olma hikayesi), 4. bölüm (eski sevgilinin evli çifte konuk olma hikayesi) ve 6. bölüm (Tinder macerası arayan çiftin hikayesi) idi.

Easy’nin oyuncu kadrosunda Orlando Bloom, Malin Akerman, Gugu Mbatha-Raw, Jake Johnson, Aya Cash, Emily Ratajkowski gibi pek çok ünlü isim var ve zaten bu isimlerin çoğunu başka işlerinden ötürü seviyor olmam da diziyi sonuna kadar izleme konusunda beni ikna eden faktörlerin başında geldi. Genel olarak iyi oyunculukların olduğu bir diziydi Easy ama kadrodaki pek çok ünlüden çok parlayan, öne çıkan bir isim olmadığını da belirtmek gerekir.

Özetle Easy, iyi bir konsepti kötü bir şekilde harcamış tuhaf bir dizi. 8 bölümden oluşuyor olması ve bölümlerin maksimum 30 dakikalık olması izlemesini kolay kılıyor. Her ne kadar bölümler tatmin edici olmasa da her bölüm farklı bir şeyler izleyecek olmak ve içerisinde de sevdiğim oyuncuları görecek olma fikrinin cazibesi beni diziyi tamamlamaya itti. Keşke böyle bir fikir daha iyi şekilde değerlendirilebilseymiş ama olmamış…

Easy - 1. Sezon

5.9

Puan

5.9/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.