Blogu açmadan önceki izlediğim dönemki sezon yorumlarını yazacak daha önemli şeylerin olması nedeniyle yazamadım. Fakat küçük bir Comedy Central dizisi olan Review ile ilgili bir şeyler yazmak istedim, çünkü özellikle ülkemizde izleyeni çok çok az olan ve muhtemelen hakkında pek yorum bulamayacağınız bir dizi Review…

Avustralya yapımı bir dizinin remake’i olan Review’da Forrest MacNail adlı ana karakterimiz, eleştirmenliğe soyunduğu ilginç bir programa imza atıyor. Biz de her hafta bu programın bir bölümünü izliyoruz. Yani aslında bir nevi reality-show’a benzer bir şekilde işliyor dizi.

Programda eleştirmenimiz her hafta izleyicilerden gelen istekler doğrultusunda 2-3 tane hayata dair olayı inceliyor ve incelemeler sonucunda olaylara 5 yıldız üzerinden puan veriyor. Diziyi ilginç kılan ise elbette bu olayların ilginçliği. Eleştirmenimiz yeri geliyor hırsızlığın nasıl bir duygu olduğunu inceliyor, yeri geliyor süper kahraman olmanın nasıl bir duygu olduğunu inceliyor, hatta iş uzaya çıkmayı incelemeye kadar gidebiliyor.

Programda bazen isteklerin uçuk şeyler olması Forrest’ı çok zor durumda bırakıyor ve hayatını tamamen olumsuz etkileyecek şeyler yapmasına neden olabiliyor. Bu da dizinin sıradan olmasını engelliyor. Zaman zaman Forrest’ın gerçek hayattaki zorluklarıyla da ilgilenmemiz gerekiyor çünkü. Fakat Forrest’ın çevresindekilerin programdan bihaber oluşunu açıklayamaması dizinin gerçekçiliğini biraz olsun azaltıyor.

Andrew Daly, Review

Küçük bir dizi olan Review’da başrolde Andrew Daly iyi bir performans sergiliyor. Onun dışında ise kadro oldukça sınırlı. Forrest’ın eşi Jessica St. Clair ve programın sunucusu Megan Stevenson kadrodaki diğer isimler.

Review, eleştirmenlerden oldukça iyi yorum aldı. İzleyici sayısı az olsa da 10 bölümlük ikinci sezon onayını almayı bildi. Ben de genel olarak keyif aldım ve şahsen ikinci sezonunu da izlemeyi düşünüyorum.

Sonuç olarak Review’ı izlemek oldukça ilginç bir deneyim. İlk sezon itibariyle öyle çok aman aman harika bir dizi olmasa da gayet izlenebilitesi var. Farklı bir şeyler izlemek isteyenlere önerebilirim…

Review 1. Sezon

7

Puan

7.0/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.