Uzun süredir gerçekleştirmeyi planladığım sinema ve televizyon blogu projesinde nihayet son aşamaya gelmiş bulunmaktayım. Her ne kadar sitenin altyapısının hazırlanması henüz tamamlanmamış olsa da bir “merhaba” demekte sakınca yok.

İlk yazımda daha çok sitede neler bulunacağını ve nasıl bir anlayış içerisinde olacağımı belirtmek istiyorum…

Öncelikle site daha çok sinema ağırlıklı bir blog olacak. Yani izlediğim filmlere dair yorumlarım olacak. Yorumlarımı yaparken eleştirmen gözüyle değil de izleyici gözüyle oldukça basit bir anlatımla yapacağım. Zaten sinema üzerinde herhangi bir eğitimim olmadığından, eleştirmen değil sıradan bir sinemasever olduğumdan dolayı detaylı teknik analizler vs yapabilmem pek mümkün değil. Filmler hakkında neler düşündüğümü yazacağım, olabildiğinde sıkıcı ve ağır olmayan bir üslupla yazmaya çalışacağım. Sizlerin de önerilerinizin olması halinde onları kaale alacağım.

Dizilere de belki de sinema kadar, hatta zaman zaman çok daha fazla zaman ayıracağım ama diziler için bölümlük analizler yapmayacağımdan dolayı yazabileceğim yazıların sayısı muhtemelen sinemaya göre daha az olacak.

İsterseniz şimdilik belirlediğim kategorileri yazayım, onlar üzerinde sitedeki içeriği anlatmak daha kolay olacak.

Sinema

Film Yorumları

İzlediğim filmleri yorumladığım ana kategori olacak. Öncelikle bu güne kadar izlediğim önemli 2014 filmlerini tek tek yorumlamaya çalışacağım. Bunun dışında yeni izlediğim eski filmleri de yorumlayacağım. Yani film yorumlarının sadece vizyondaki filmlere yönelik olma gibi bir durumu olmayacak. Fakat ilk etapta 2014 yorumlarına ağırlık vereceğimden pek fazla önceki yıllara dair filmler göremeyebilirsiniz. Daha önceden izlemiş olduğum filmleri ise bir şekilde, bir yerlerde kısa kısa yorumlarım herhalde.

Film Haberleri

izleryazar, bir haber sitesi değil, yani haberler sitede çok da ağırlıklı olmayacak. Önemli bulduğum bazı haberleri detaylandırarak paylaşabilirim bu kategoride ama onun dışındaki haberleri kısa kısa haber özetleri şeklinde paylaşacağım. Böylece sinema dünyasındaki önemli gelişmelerden de habersiz bırakmamış olacağım.

Film Ödülleri

Eleştirmen ödülleriyle başlayan, Oscar ile sonuçlanan süreçte gerek benim tahminlerim, gerekse ödül sonuçları burada olacak. Ödüllere özellikle meraklı olduğumdan bu kısım önemli yer kaplayabilir. Yazılar dışında sitede tahminlerimin görüleceği ayrı bir kısım oluşturma planım da var.

TV

Dizi Tanıtımları

Bu kategori altında daha çok yeni başlayan diziler hakkında görüşlerimi dile getireceğim. Her dizi hakkında bilgi verici genel bilgiler olacak ve sonucunda diziyi tavsiye edip etmediğimi belirteceğim.

Sezon Yorumları

İzlediğim, takip ettiğim dizilerin geride bıraktığım sezonlarını bu kategoride masaya yatıracağım.

TV Haberleri

Hangi dizi iptal oldu? Yeni başlayacak diziler neler? Tıpkı film bölümünde olduğu gibi televizyonda da önemli haberleri ayrı başlıkta, diğer haberleri ise kısa kısa özetler halinde paylaşacağım.

TV Ödülleri

Emmy Ödülleri başta olmak üzere televizyona dair ödüller burada olacak. Tıpkı film ödüllerinde olduğu gibi yine tahminlerimi de paylaşacağım zamanı geldiğinde.

Bu kategorilerin dışında da aklımda pek çok içerik var. Özel incelemeler, başka yerde bulamayacağınız araştırmalar ve bazı farklı özellikleriyle izleryazar’ın takip etmeye değer bir blog olacağına inanıyorum. Umarım her şey yolunda gider.

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.