Televizyonda Emmy ödüllerinin sahiplerini bulmasıyla birlikte geçtiğimiz sezona dair sadece benim nacizane ödüllerim kalmıştı. Aslında niyetim Emmy öncesinde kazananları açıklamaktı ama yoğun iş temposunda ne yazık ki vakit ayıramadım.

Bu yıl ilki düzenlenen izleryazar TV Ödülleri tamamen Emmy ile aynı zaman aralıklarını kapsıyor. Yani bu yazki diziler değil bir önceki yazki diziler değerlendirmeye alındı. Dizilerin hangi kategorilere ait olduklarını ise kendi insiyatifime göre belirledim. Orange Is the New Black, Shameless ve Transparent için tercihimi dramadan yana kullanırken Jane the Virgin için ise komediyi uygun gördüm

Dramada beş ödül beş farklı diziye gitti, bunlardan en büyüğünü ise Game of Thrones kazandı. Komedide ise beş ödülden üçünü alan Modern Family ödüllere damgasını vurdu. Biraz bu yılki ödüller önceki sezonlara da gecikmiş borç ödeme gibi olduğundan böyle bir tablo çıktı. Bu arada bu yıl Olive Kitteridge ve Hello Ladies: The Movie dışında hiç mini dizi veya televizyon filmi izlemediğimden dolayı o kategorileri açmadım, sadece çok sevdiğim Olive Kitteridge için özel ödül vermeyi uygun gördüm.

Ben listeleri hazırlarken gerçekten keyif aldım, umarım sizler de ödülleri beğenirsiniz.

Ödüllerin tam listesini görmek için tıklayın

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.