Bu yıl üçüncüsü düzenlenen izleryazar TV Ödüllerinde kazananlar belli oldu. Sezon boyunca izlediğim onlarca dizi arasında en iyileri seçtiğim ödüllerde bu yıl ödül kapsamı epey genişledi ve tam yedi yeni kategori geldi. Daha önce en iyi dizi ve oyunculuk kategorilerinde dağıtılan ödüllerde artık senaryo, yönetmenlik gibi pek çok kategoride ödüller verilecek. Böylece aslında ödüllerin kapsamı izleryazar Film Ödüllerine yaklaşmış oldu…

Bu yılın bir diğer önemli özelliği drama ve mini dizi kategorilerinin birleşmesi oldu. Aslında bu geçen yıl aldığım bir karardı ama geçen yıl listeye girecek mini dizi olmadığından etkisi hissedilmedi, bu yıl ise Feud, Big Little Lies, The Night Of gibi mini diziler listeleri şenlendirdiler. Rekabetin oldukça yoğunlaşmasına neden oldu bu birleşme. Durumu biraz dengelemek adına ise Shameless, A Series of Unfortunate Events gibi drama – komedi arasında kalan dizileri komediye yönlendirdim. Malum komedi açısından da oldukça fakir bir dönemdeyiz.

izleryazar TV Ödülleri (2017) Tam Listeyi Görmek İçin Tıklayın

Dramada 13 Reasons Why, komedide ise Trial & Error en iyi dizi ödüllerinin sahibi oldular. Ödül sayısında ise 12 adaylıkta 3 ödül çıkaran This Is Us, izleryazar TV Ödüllerine damgasını vurdu. Trial & Error 9 adaylık ve 3 ödül alırken, Big Little Lies da 8 adaylık ve 3 ödül aldı. Buna karşın Big Little Lies’ın en iyi drama dalında adaylığı kaçırması ise dikkat çekici bir talihsizlik oldu. Yerli dizilerden de BluTv yapımı Masum, izleryazar TV Ödülü adaylığı alan ilk yerli dizi olma unvanını ele geçirdi. Üstelik dizi tam 7 kategoride adaylık aldı.

izleryazar TV Ödülleri (2017) Tam Listeyi Görmek İçin Tıklayın

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.