2015’in kadrosuyla beni en çok meraklandıran yapımlarından biriydi Fathers and Daughters fakat ne yazık ki yılın kıyıda köşede kalmış, kimsenin adını bile duymadığı filmlerden biri olarak kaldı. Bunda eleştirmenlerin kötü yorumları ve tabii ki Amerika’da henüz vizyona dahi girmemesi büyük etken. Ben kötü eleştirilere aldanmadan duygu yüklü ve etkileyici bir yapım bekliyordum ama ne yazık ki Fathers and Daughters benim de beklentilerimi pek karşılayamadı.

Fathers and Daughters’ta Russell Crowe Pulitzer ödüllü bir yazarın karısının başına gelen trajik bir olaydan sonra kendisini toparlayamamasını konu alıyor. Tabii bu olaydan etkilenen bir diğer kişi de o sıralar küçücük bir kız olan Katie’dir. Hikayede hem Katie’nin çocukluk dönemi hem de yıllar sonra büyüyüp genç kız olduğu dönem aynı anda tuhaf bir kurgu içerisinde işleniyor.

Filmin hikayesi aslında hiç fena değil hatta senaryosu 2012’de henüz filmi yapılmayan en iyi senaryolar arasında gösterilmiş. Yalnız ortada pek iyi gitmeyen bir şeyler var. Hem kurgudaki geçişler tuhaf olmuş ve filmin etkisini azaltmış hem de senaryoda da bazı sıkıntılar var. Film boyunca Katie’nin nasıl o hale geldiğini anlamaya çalışıyoruz ama çok da doyurucu bir cevap bulamıyoruz mesela.

Fathers and Daughters - 2

Fathers and Daughters’ın en iyi noktası oyuncu kadrosuydu şüphesiz. Başka oyuncularla çok sıkıcı olabilecek bir film iyi oyunculuklarla ayakta kalmış. Russell Crowe her zamanki gibi kendisini zevkle izletti ama filmin en iyisi bana kalırsa Amanda Seyfried idi. Kendisinin performansı bana kalırsa yılın kayda değer performanslarından biriydi, sanırım izlediğim en başarılı Amanda Seyfried bu filmdeydi. Katie’nin küçüklüğünü canlandıran Kylie Rogers’ı da es geçmemek gerek, onun performansı da çok olumluydu. Film pek ilgi görmese de çocuk oyuncunun performansı birilerinin dikkatini çeker umarım. Breaking Bad’den sevdiğimiz Aaron Paul ise pek fazla bir şey katamamış, Jesse’den fazla sıyrılabildiğini söylemek güç.

Özetle Fathers and Daughters fazla beklentiye girmeden izlenebilecek ortalama bir film. Yer yer duygusal, yer yer çarpıcı ama genel olarak çok bir şey vaat etmeyen bir yapım. Ben oyuncuları çok sevmemin de etkisiyle genel anlamda filme olumlu yaklaştım ama yine de beklediğimi tam anlamıyla bulamadım. Eğer siz de Russell Crowe hayranıysanız, Amanda Seyfried severseniz şans verebilirsiniz…

Fathers and Daughters

6

Puan

6.0/10

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.