En önemli meslek birliklerinden biri olan ve Oscar sonucuna etkisi olduğuna inanılan PGA’de bu yılın kazananları belli oldu.

Şüphesiz en büyük sürpriz film dalında yaşandı. Sezonu tamamen silip süpürmesi beklenen Boyhood, ilk büyük kaybını yaşadı ve en güçlü rakibi olan Birdman’e ilk kez böylesine önemli bir ödülü kaptırdı. Eğer diğer meslek birliklerinden de Birdman’e sevgi devam ederse Boyhood yarışta güçlük çekebilir. Geçen yıl PGA’de 12 Years a Slave ve Gravity’nin berabere kalmıştı. Bu beraberlik sonucunda Gravity’nin de yarışı kazanma şansı olduğu düşünülmüştü.

Diğer kategorilerde dikkat çekici olan animasyonda The Lego Movie’nin belgeselde ise Life Itself’in kazanması oldu. Her iki film de Oscar’a aday olamamıştı.

Televizyon kategorilerinde Breaking Bad kazandığı ödüllere bir yenisini daha ekledi ve belki de son kez prestijli bir ödül kazanmış oldu. (Sezonun devamındaki ödüllerde Breaking Bad aday mıydı emin değilim) Komedide Orange Is the New Black kazanırken, mini dizide Fargo zafere ulaştı.

İşte PGA Ödüllerinde bu yılın kazananları:

En İyi Film
American Sniper
Birdman
Boyhood
Foxcatcher
Gone Girl
Nightcrawler
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
The Theory of Everything
Whiplash

En İyi Animasyon
Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Book of Life
The Boxtrolls
The Lego Movie

En İyi Mini Dizi / TV Filmi
American Horror Story: Freak Show
Fargo
Sherlock
The Normal Heart
The Roosevelts: An Intimate History

En İyi Drama Dizisi
Breaking Bad

Downton Abbey
Game of Thrones
House of Cards
True Detective

En İyi Komedi Dizisi
Louie
Modern Family
Orange Is the New Black
The Big Bang Theory
Veep

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.