Oscar adayları 22 Ocak 2019’da açıklanacak ve 91. Oscar Ödülleri 24 Şubat 2019’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Oscar aday tahminleri yeni gelişmelerle sık sık güncellenecektir. Bu kategoride beş aday seçilmektedir.

Son Güncellenme Tarihi: 10 Kasım 2018

1) Richard E. Grant
Can You Ever Forgive Me?
Fox Searchlight

Hiç aday olmadı

Melissa McCarthy’nin performansıyla öne çıkan filmde tecrübeli oyuncu da epey övgü alıyor. Yarışın zayıf olduğu bu kategoride ödüle ulaşması şaşırtıcı olmaz.

2) Sam Elliott
Warner Bros.

Hiç aday olmadı

Hiç Oscar adaylığı olmayan tecrübeli isimlerden. Filmde yer aldığı az süredeki performansı üst düzey. Kategorideki zayıf yarışta kendine yer bulacak gibi.

3) Mahershala Ali
Green Book
Universal

1 Oscar kazandı, 1 kez aday oldu

Moonlight ile daha çok yakında Oscar kazandı. Belki o yıl ödülü kazanmasaydı bu yıl ödülün en büyük favorisi olabilirdi. İkinci ödülünü alacağını iddia edenler bile mevcut.

4) Timothée Chalamet
Beautiful Boy
Amazon

1 kez aday oldu

Call Me by Your Name performansıyla geçen yılın en çok konuşulan isimlerinden oldu. Yeni filmindeki performansı da çok övülüyor. Fakat filmin kendisi pek sevilmedi ve sezon içinde yarışa dahil olamayabilir.

5) Sam Rockwell
Vice
Annapurna

1 Oscar kazandı, 1 kez aday oldu

İlk Oscar adaylığını ödüle dönüştürdükten hemen sonra yine çok iddialı bir rolle geliyor. Bush rolü ikinci adaylığını getirebilir.

6) Daniel Kaluuya
Widows
20th Century Fox

1 kez aday oldu

Get Out ile yaptığı büyük çıkış sonrası bu yıl ise Widows sayesinde övgüler aldı. Sürpriz ilk adaylığının ardından ikincisi bu yıl gelebilir.

7) Adam Driver
BlacKkKlansman
Focus

Hiç aday olmadı

Son yıllarda sürekli göz önünde ve ilk adaylığını alacağı filmi bekliyor. İyi eleştiriler aldığı Spike Lee filmi bu film olabilir.

8) Russell Crowe
Boy Erased
Focus

1 Oscar kazandı, 3 kez aday oldu

Üç yıl üst üste aday olduktan sonra Akademi’yle arasına ciddi mesafe girdi. Boy Erased’de oldukça iyi olduğu söyleniyor ama filmin yarıştaki konumu şüpheli.

9) Michael B. Jordan
Walt Disney

Hiç aday olmadı

Bir Marvel filmiyle aday olabileceğine hiç inanmasam da Amerikalılar adını üstlerde tutmaya çalışıyorlar. Şimdilik listede bulunmasında sakınca yok.

10) Russell Hornsby
The Hate U Give
20th Century Fox

Hiç aday olmadı

Amerika’da eleştirmen favorisi olan filmin övgü odaklarından. Kategorideki büyük boşluktan faydalanabilir.