Oscar adayları 22 Ocak 2019’da açıklanacak ve 91. Oscar Ödülleri 24 Şubat 2019’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Oscar aday tahminleri yeni gelişmelerle sık sık güncellenecektir. Bu kategoride beş aday seçilmektedir.

Son Güncellenme Tarihi: 16 Haziran 2018

1) Christian Bale
Backseat
Annapurna

1 Oscar kazandı, 3 kez aday oldu

Israrla tanınmaz hale geleceği projeleri seçmeye devam ediyor. Bir kez daha fiziksel değişim etkisiyle Akademi’yi ikna etmeye yakın.

2) Rami Malek
Bohemian Rhapsody
20th Century Fox

Hiç aday olmadı

Mr. Robot ile adını duyurup Emmy kazandıktan sonra gözünü Oscar’a dikti. Freddie Mercury performansı için erken yorumlar gayet olumlu.

3) Lucas Hedges
Boy Erased
Focus

1 kez aday oldu

Son dönemin gözde genç yıldızlarından ve iddialı projede ilgi çekebilecek bir rolde. İkinci adaylık için önü açık.

4) Steve Carell
Welcome to Marwen
Universal

1 kez aday oldu

Komedi oyunculuğunu büyük ölçüde terk etti ve arka arkaya iddialı drama performansları veriyor. Foxcatcher sonrası aradığı ikinci adaylığı yeni Zemeckis filmiyle bulabilir.

5) Hugh Jackman
The Front Runner
Columbia

1 kez aday oldu

Geçtiğimiz yıl The Greatest Showman ve Logan ile epey övgüler alsa da filmlerin Akademi’nin gözüne girememesinin kurbanı olmuştu. Bu kez Oscar kokan bir filmde ve şansı daha yüksek.

6) Ryan Gosling
First Man
Universal

2 kez aday oldu

Damien Chazelle ile ilk birlikteliği La La Land adaylıkla sonuçlanmıştı. Fragmana bakılırsa performansı çok ekstra gelmedi ama film beklendiği gibi yarışın favorisine dönüşürse bir adaylık daha koparabilir.

7) Steve Carell
Beautiful Boy
Amazon

1 kez aday oldu

Carell’in bu yıl içinde bulunduğu üç iddialı filmden biri de Beautiful Boy’da. Hangi filmle, hangi kategoride yarışta varlık gösterebileceğini zaman gösterecek.

8) Joaquin Phoenix
Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot
Amazon

3 kez aday oldu

Bu yıl You Were Never Really Here’daki performansı da çok övülen Phoenix yine Oscar kokan bir rolde. Fakat filmin çok sevilmemesi şansını azaltıyor.

9) Bradley Cooper
A Star Is Born
Warner Bros.

3 kez aday oldu

Kısa sürede Akademi’nin çok sevdiği isimlerden birine dönüştü ve şimdi de kendi filmini yönetiyor. Dördüncü adaylığını bu kadar yakın zamanda, hem de kendi yönettiği filmle alması pek yüksek ihtimal gelmese de listede bulunmasında sakınca yok.

10) John David Washington
BlacKkKlansman
Focus

Hiç aday olmadı

İddialı olduğu konuşulan Spike Lee filminin başrolü ve filmin ödül sezonunda adını üstlerde tutması halinde şansı olabilir.