1) Meryl Streep
The Post

3 Oscar, 20 Adaylık
+ Oscar adaylığı konusunda iyiden iyiye seriye bağlayan usta oyuncu, yine buram buram Oscar kokan bir rolle geliyor. Galiba bu kez 4. Oscarını da alacak.

2) Sally Hawkins
The Shape of Water

1 Adaylık
+ Akademi’nin oyuncu aday etmeyi sevmediği türden bir filmin başrolü olsa da performansı bir hayli çarpıcı gözüküyor. Blue Jasmine sonrası ikinci adaylık kapıda.

3) Frances McDormand
Three Billboards…

1 Oscar, 4 Adaylık
+ Usta oyuncuyu çok fazla projede göremesek de gördüğümüzde adının ödüllerle anılması kaçınılmaz. Film ve performansı büyük övgüler aldı. Adaylık şansı çok yüksek.

4) Saoirse Ronan
Lady Bird

2 Adaylık
+ Tıpkı Brooklyn’deki gibi küçük bir filmle parlayarak üçüncü adaylığını almaya geliyor. Filmin tüm eleştirileri genç oyuncuya övgü niteliğinde.

5) Judi Dench
Victoria and Abdul

1 Oscar, 7 Adaylık
+ Akademi’nin en çok sevdiği kadın oyunculardan biri ve Stephen Frears oyuncularına Oscar adaylığı kazandırmada oldukça yetenekli bir yönetmen. Fakat film yarışta iddiasız ve yarış çok kalabalık.

6) Emma Stone
Battle of the Sexes

1 Oscar, 2 Adaylık
+ Geçen yıl kazandığı Oscar sonrası yine gösterişli bir rolde. Filmin ilk yorumları beklenenin çok üzerinde geldi ve övgülerin odağında Stone var. Kariyerinin en iyi performansı olduğu söyleniyor. Yine de çok zorlu bir yıl ve adaylık kolay değil.

7) Jessica Chastain
Molly’s Game

2 Adaylık
+ Son yıllarda sürekli görmezden gelinse de son dönemin en önemli kadın oyuncularından. Eğer film iyi çıkarsa şansı yüksek.

8) Margot Robbie
I, Tonya

Hiç aday olmadı
+ Akademi’nin iyi performansı göstermesi halinde adaylık hatta ödül vermek isteyebileceği türden bir yıldız. Film ve performansı da çok beğenildi. Fakat iyi kampanya şart, filmin dağıtımcısı çok yeni.

9) Annette Bening
Film Stars Don’t Die in Liverpool

4 Adaylık
+ Sektörce saygı duyulan kadın oyunculardan biri ve Hollywood’un efsanelerinden birini canlandırıyor. 20th Century Women ile kaçan adaylığın telafisi gelebilir. Fakat film beklendiği kadar sevilmedi, işi zorlaştı.

10) Kate Winslet
Wonder Wheel

1 Oscar, 7 Adaylık
+ Söylentiler doğruysa yeni Woody Allen filmi iddialı geliyor. Bu durumda Kate Winslet’ın adaylık şansı da hiç az değil. Bekleyip göreceğiz.

11) Diane Kruger
In the Fade

Hiç aday olmadı
+ Fatih Akın’ın yönettiği filmle Cannes’da ödülü kaptı. Filmi Amerikalı eleştirmenlerin çok sevdiği söyleniyor. Bu yılki yabancı filmlerden gelen kadın oyuncu adayı olabilir.

12) Jennifer Lawrence
Mother!

1 Oscar, 4 Adaylık
+ Akademi ile arası en iyi oyunculardan. Fakat film beklenen ilgiyi göremedi. Zaten çokça sevgi gösterdikleri genç oyuncuyu bu kez görmezden gelebilirler.

13) Claire Foy
Breathe

Hiç aday olmadı
+ Breathe’in ödül sezonunda pek bir şey yapabileceğine inanmasam da şu sıralar The Crown ile Emmy peşinde koşan Claire Foy, filmin en büyük ümidi olabilir. Özellikle de buradaki kalabalıktan zayıf yardımcı kategoriye kaçarsa.

14) Tatiana Maslany
Stronger

Hiç aday olmadı
+ Orphan Black ile büyük hayran kitlesi edinen Maslany, Stronger’da kendini gösterme şansı bulmuş gibi gözüküyor. Film sevilirse adaylık mümkün.

15) Gal Gadot
Wonder Woman

Hiç aday olmadı
+ Bir DC Comics karakteri ile Oscar adayı olacağını düşünmek komik gibi dursa da Wonder Woman’a ve Gal Gadot’a ciddi bir sevgi gösterisi var. Aday olacağına inananların sayısı hiç az değil.


Son Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2017

Oscar 2018 En İyi Film Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Erkek Oyuncu Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Kadın Oyuncu Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Yönetmen Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Özgün Senaryo Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Uyarlama Senaryo Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Görüntü Yönetmenliği Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Kurgu Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Prodüksiyon Tasarımı Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Kostüm Tasarımı Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Görsel Efekt Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Ses Kurgusu Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Ses Miksajı Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Müzik Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Şarkı Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Yabancı Film Tahminleri
Oscar 2018 En İyi Animasyon Tahminleri

Oscar tahminleri yeni gelişmelerle sürekli olarak güncellenecektir. Son gelişmeleri takip etmek için sayfayı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Oscar adayları 24 Ocak 2017’de açıklandı ve ödüller 26 Şubat 2017’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.