Bağımsız filmler arasındaki en önemli ödül törenlerinin başında gelen Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards) dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bu geceki Oscarlar öncesi son önemli ödül töreninde Spotlight kazandığı ödüllerle geceye damgasını vurdu. Daha önceden kazandığı duyurulan Robert Altman özel ödülünü de sayacak olursak toplam 5 ödül kazanan film bütün önemli kategorilerden galibiyetle ayrıldı.

Oscar’da da kendi kategorisinde favori olan Brie Larson, Room filmiyle ödüle ulaşırken film ayrıca en iyi ilk senaryo ödülünü de kazanıp geceyi iki ödülle tamamladı. Beasts of No Nation’ın iki oyuncusu Abraham Attah ve Idris Elba da geceden ödülle ayrıldılar.

Kazananların tam listesi:

En İyi Film
“Anomalisa”
“Beasts of No Nation”
“Carol”
“Spotlight”
“Tangerine”

En İyi Yönetmen
Sean Baker, “Tangerine”
Cary Joji Fukunaga, “Beasts of No Nation”
Todd Haynes, “Carol”
Charlie Kaufman & Duke Johnson, “Anomalisa”
Tom McCarthy, “Spotlight”
David Robert Mitchell, “It Follows

En İyi Erkek Oyuncu
Christopher Abbott, “James White”
Abraham Attah, “Beasts of No Nation”
Ben Mendelsohn, “Mississippi Grind”
Jason Segel, “The End of the Tour”
Koudous Seihon, “Mediterranea”

En İyi Kadın Oyuncu
Cate Blanchett, “Carol”
Brie Larson, “Room”
Rooney Mara, “Carol”
Bel Powley, “The Diary of A Teenage Girl”
Kitana Kiki Rodriquez, “Tangerine”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Kevin Corrigan, “Results”
Paul Dano, “Love & Mercy”
Idris Elba, “Beasts of No Nation”
Richard Jenkins, “Bone Tomahawk”
Michael Shannon, “99 Homes”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Robin Bartlett, “H.”
Marin Ireland, “Glass Chin”
Jennifer Jason Leigh, “Anomalisa”
Cynthia Nixon, “James White”
Mya Taylor, “Tangerine”

En İyi Senaryo
Charlie Kaufman, “Anomalisa”
Donald Margulies, “The End of the Tour”
Phyllis Nagy, “Carol”
Tom McCarthy & Josh Singer, “Spotlight”
S. Craig Zahler, “Bone Tomahawk”

En İyi İlk Film
“The Diary of a Teenage Girl”
“James White”
“Manos Sucias”
“Mediterranea”
“Songs My Brothers Taught Me”

En İyi İlk Senaryo
Jesse Andrews, “Me and Earl and the Dying Girl”
Joseph Carpignano, “Mediterranea”
Emma Donoghue, “Room”
Marielle Heller, “The Diary of a Teenage Girl”
John Magary, Russell Harbaugh, Myna Joseph, “The Mend”

En İyi Belgesel
“(T)error”
“Best of Enemies”
“Heart of Dog”
“The Look of Silence”
“Meru”
“The Russian Woodpecker”

En İyi Uluslararası Film
“Embrace the Serpent”
“Girlhood”
“Mustang”
“Son of Saul”

En İyi Görüntü Yönetmenliği
“Beasts of No Nation”
“Carol”
“It Follows”
“Meadlowland”
“Songs My Brothers Taught Me”

En İyi Kurgu
“Manos Sucias”
“Heaven Knows What”
“It Follows”
“Room”
“Spotlight”

John Cassavetes Award ($500,000 Altı En İyi Film)
“Advantageous”
“Christmas, Again”
“Heaven Knows What”
“Krisha”
“Out of My Hand”

Robert Altman Award (En İyi Toplu Performans)
“Spotlight”

Yorum yapmak ister misin?

izleryazar Top 250 Film 2016'nın En İyi Filmleri
%d blogcu bunu beğendi: